wtorek, 10 maja 2011

Majowo...


Z góry przepraszam za zmniejszenie mojej aktywności na blogu w ostatnim czasie. Żeby wszystkich uspokoić, nie opłakuję unieważnienia wyborów Przewodniczącego SM Osiedla „Małe Osady-Pawłówko”. Czekam na nowy termin wyborów i w tym miejscu dziękuję tym Wszystkim, którzy już teraz deklarują poparcie dla mojej osoby.

Przejdźmy jednak do sedna. Trwa akcja sprzątania miasta po zimie. Zgodnie z obietnicą władz miasta akcja ma potrwać do końca maja. Czekam tylko na oczyszczenie mojego osiedla, bo jak na razie nikogo tam nie widziałem i stan chodników wskazuje, że nikogo nie było.

Budzi się wiosna i obudził się nasz mistrz z Galerii. Organizuje rozmowy i już od razu informacja, że z racji małej ilości miejsca będzie to spotkanie zamknięte. No cóż – wydawało mi się, że mamy upowszechniać dostęp do kultury, a nie go ograniczać! A przy okazji - ku końcowi zbliża się budowa najnowszego zabytku naszego miasta – Baszty w Fosie. Szkoda tylko, że nikt już wcześniej nie zaplanował modernizacji całego otoczenia. Ale już jakoś do tego typu działań już się przyzwyczaiłem. Jako dowód podam przykład nowej hali sportowej przy LO im. Filomatów Chojnickich – zwiększa się koszty, bo okazało się, że jest tam wymagany drenaż, w związku z wysokim stanem wód gruntowych. Ktoś zapomniał, że było tam jezioro?

W najbliższą niedzielę (15.05) odbędzie się impreza związana z Ogólnopolskim Świętem Roweru. Ze swojej strony zapraszam wszystkich na chojnicki Rynek o godz. 10:00. Postaram się też tam pojawić z rodzinką!

Z  Polski i świata

Biletów na EURO 2012 nie wylosowałem :) No cóż, może będzie jeszcze okazja. Ostatnie dni to również afera z burdami na stadionie Zawiszy. Winni są wszyscy, ale odpowiedzialności nie chce wziąć nikt. Ochroniarze podobno brali 20 zł łapówki, za możliwość wniesienia petard i rac. Policja nie zatrzymała nikogo bezpośrednio po meczu, a teraz narzeka, że identyfikacja chuliganów jest utrudniona, mieli kominiarki i szaliki na twarzach. Kuriozum! A co na to PZPN? Władze związku zastanawiają się nad tym kto pozwolił sprzedawać wodę w plastikowych butelkach? Tak tylko zapytam – miały być w szklanych? Do tego wszystkiego włączył się nawet nasz Premier, który wojewodom nakazał wydanie decyzji zabraniających organizacji meczów Legii Warszawa i Lecha Poznań z udziałem publiczności. Pytanie tylko czy nie jest to czasami odwet za pojawiające się coraz częściej hasła antyrządowe na trybunach?
Wszystko byłoby dobrze, gdyby każdy wykonywał swoje obowiązki należycie. Bo gdyby ochroniarze dokładnie weryfikowali kibiców i zadbali o porządek, to kibice nie znaleźliby się na murawie i nie potrzebna byłaby interwencja Policji. A tak mieliśmy to co mieliśmy! Musimy nauczyć się brać odpowiedzialność za podejmowane przez nas działania i oczekiwać tego od innych.

Maj jest w tym roku bardzo intensywny w wydarzenia. 1 maja miała miejsce beatyfikacja Jana Pawła II, 2 maja zabito Osamę Bin Ladena, a 3 maja obchodziliśmy 220-tą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Komentować nie będę bo każdemu z tych wydarzeń należałoby poświęcić o sporo miejsca i czasu.


1 komentarz:

  1. Przyznam, że mnie Pana wpis rozczarował.
    W Parku 1000 lecia w okresie lęgu ptaków dokonuje się wycinki 126 drzew, a Pan, członek Komisji Ochrony Środowiska pomija tak ważny temat? Zdziwiło mnie to. Przy tej okazji zapytam. Dlaczego wycina się drzewka w parku, które w ostatnich kilku latach dopiero co nasadzono? Kto za nie zapłacił? Kto dokonywał typowania do wycinki i czym uzasadniał? Zapraszam na mojego bloga, może znaleźć tam Pan przykłady na to co napisałem. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń